סל קניות:   0 פריטים
טלפון להזמנות: 050-635-1000

10 טיפים לעיצוב חדרי ילדים


עיצוב חדר ילדים

10 טיפים לעיצוב חדרי ילדים

עיצוב החדר של הילדים דורש תכנון קפדני מראש, תוך התחשבות בפרמטרים כמו קו עיצובי מנחה רצוי המתאים לשאר חללי הבית, גודל החדר, טעם אישי של הילד, צורכי אחסון וכיוצא באלה. לפניכם 10 טיפים חשובים שיסייעו לכם לעצב את החדרים לילדים שלכם.

עיצוב החדר של הילדים דורש תכנון קפדני מראש, תוך התחשבות בפרמטרים כמו קו עיצובי מנחה רצוי המתאים לשאר חללי הבית, גודל החדר, טעם אישי של הילד, צורכי אחסון וכיוצא באלה. לפניכם 10 טיפים חשובים שיסייעו לכם לעצב את החדרים לילדים שלכם.

מיקום וסוג המיטה

עיצוב חדרי ילדים מתחיל לרוב בבחירת מיטה בהתאם לגיל הילד ולהרגלי האירוח. לחדר של ילד אחד אפשר לבחור מיטות כמו מיטת במה, בעלות מגירות אחסון ומיטה נפתחת. חשוב לבחור מיטה לילדים על פי גיל הילד משום שיש מיטות בגדלים שונים, ביניהם מיטה וחצי, שמתאימה בעיקר לחדרים מרווחים יותר. את המיטה כדאי להציב לאורך אחד הקירות. אך לא בצמוד לדלת הכניסה לחדר.

שולחן כתיבה

בכל חדר ילדים נהוג להציב שולחן כתיבה, לרוב בעל מדפים ואחסון נוח למחשב. את השולחן ניתן להציב לצד החלון כדי ליהנות מאור טבעי, אך עם זאת קיימת מגבלה, מאחר שלא ניתן לבחור שולחן עם כוורת תליה או מדפים תלויים.

ארון אחסון

בעת עיצוב חדרי ילדים יש לשים דגש רב על נושא בחירת ארונות אחסון. הארון יחסית גדול ותופס נפח רב בחלל החדר, לכן חשוב לבחור במידות מדויקות ובהתאמה לגודל החדר ולצורכי האחסון. מומלץ לבחור בארון בגדים בעל דלתות פתיחה וחלוקה פנימית דינמית, המאפשרת לכם לקבוע את מיקום המדפים. בארון האחסון ניתן להניח בגדים, מצעים, משחקים ופריטים נוספים, בהתאם לצורך. יש לבחור ארון בגוון המתאים לצבע הקירות ובהתאמה לעיצוב הכללי בחדר ולשאר פריטי הריהוט.

כוורת אחסון

כדי לשמור על סדר ועל ארגון מומלץ לרכוש כוורת אחסון בגודל מתאים, ובכוורת קל לסדר ספרים, צעצועים, משחקים שונים ופריטי נוי. לפני שהילד הולך לישון אפשר לאחסן במהירות ובנוחות את כל הצעצועים המפוזרים.

גוון הקירות

החדר של הילד מהווה את מבצרו הפרטי, לכן כדאי לבחור גוונים רגועים וניתן לשלב קיר אחד בצבע דומיננטי כדי ליצור עיצוב מדליק וייחודי. מומלץ לשלב את הילד בבחירת הגוונים, בהתאם לגילו, כמובן.

טפט ותמונות

כדי ליהנות מעיצוב מקורי ומרהיב כדאי לשקול פתרונות כמו טפטים לקיר ומדבקות קיר מעוצבות. אגב, אם יש בחדר ארון ישן אפשר לשדרג אותו בעזרת מדבקות קיר מעוצבות וליהנות מעיצוב מרהיב ומקורי.

שטיח

כדאי לבחור שטיח נעים למגע עליו הילד וחבריו יכולים לשבת בנוחות, ולא לסבול מרצפה קרה. מומלץ לבחור שטיח בהתאם לגווני הקירות ועל פי הקו העיצובי המנחה. יש מגוון שטיחים בשלל גדלים, צורות, צבעים וטקסטורות.

פרקט

פרקט לחדר הילדים הוא אלמנט עיצובי מרשים ויוקרתי, התורם לעיצוב יפהפה וגם חשוב לשם שמירה על בטיחות הילדים. הפרקט מאפשר ללכת יחפים גם בחורף, מאחר שישנה שכבת בידוד מהרצפה הקרה.

כונניות

כדאי להוסיף כונניות מעוצבות ללא פינות חדות, ובגוון המתאים לעיצוב הקיים בחדר. על המדפים אפשר לאחסן ספרים, כלי כתיבה, צעצועים וכיוצא באלה.

קונספט עיצוב

כאמור, עיצוב חדרי ילדים מתחיל באפיון צרכים, ובהתאם לכך קל לבחור קונספט המתאים לאורח החיים של הילד ושל המשפחה.