סל קניות:   0 פריטים
טלפון להזמנות: 050-635-1000

מגמות בעיצוב חדרי ילדים


מגמות בעיצוב חדרי ילדים

ישראל היא מעצמת עיצוב של חדרי ילדים. לצרכן הישראלי יש שפע אפשרויות שונות לבחירת חדרי ילדים. אפשרויות של צבע, סגנון, מרקם, ופרופורציות. הדמיון והיצירתיות בארץ גדולים מהמקובל בעולם.

בתערוכות ריהוט הענקיות בגרמניה ואיטליה קטן מאוד חלק חדרי הילדים בתצוגות (פחות מאחוז), לעומת השפע המוצג בתערוכת ריהוטים בישראל( כ 6% מהעסקאות בתערוכת ריהוטים היא בתחום חדרי הילדים). הסיבה לכך היא "האופי הישראלי" המעמיד את הילדים ברוב המשפחות, לפני צרכים רבים של ההורים, כאשר תקציב לרכישת ריהוט לחדרי הילדים מתוך ההוצאה לריהוט ביתי הוא כמעט כפול מההוצאה באירופה. התוצאה פחות ריהוט לחדרי ילדים שבלוני ותעשייתי, ויותר ריהוט מגוון ומעוצב .

החומרים העיקריים: סיבית מלמין: חומר הגלם הנפוץ והזול ביותר הוא לוחות סיבית בציפוי מלמין, כאשר יש מגמה שמאומצת על ידי מספר גדל והולך של יצרנים, לעשות שימוש בלוחות עבים במיוחד למעטפת הרהיט. 28-50 מ"מ. בשלוש השנים האחרונות התפתחה מאוד הטכנולוגיה והמחברים המאפשרים עבודה עם לוחות סיבית מלמין חלולים בעובי 30-50 מ"מ המאפשרים מראה מסיבי וגם חוזק למרות המשקל הקל.
M.D.F: חומר גלם מעולה לדלתות (ישר ואינרטי), מתאים מאוד לצביעה אטומה, חומר גלם זה חזק ועדיף על הסיבית וניתן לקבלו גם מצופה מלמין. יותר יצרנים עושים שימוש בחומר זה בציפוי פורניר (שכבת עץ דקה ויקרה), המאפשר צביעה בה ניתן לראות את מרקם הפורניר.
עץ מלא אורן: העץ המלא העיקרי בחדרי הילדים, מחירו התייקר ב- 20% בתקופה האחרונה וימשיך להתייקר גם בהמשך השנה בשל הפסקת הכריתה בפינלנד. העץ שמגיע מצפון רוסיה זהה באיכותו אך רמת המיון המגיעה לארץ נמוכה יותר. האורן פופולרי מאוד ומתאים לצביעה בצבעים המראים את מרקם העץ.
ליבנה: הליבנה הוא הכוכב העולה בתחום חדרי הילדים (למרות שהוא חמר גלם יקר) הוא מעץ קשה ואיכותי עם מרקם בהיר וחלק יחסית, המאפשר צביעה שקופה ונקיה (ללא עיניים כמו בעץ אורן). השימוש הוא בעיקר בלבידים (סנדביץ') אבל גם בעץ מלא ובפורנירים. הליבנה מתאים גם לצביעה אטומה. בתקופה האחרונה ניתן לראות תצוגות חדרי ילדים המדגישות את מראה הפסים של שכבות הליבנה ומציגות שילוב מראה נקי וגס גם יחד.

צבעים וציורים: הצבעים השולטים היום הם צבעים פסטלים בהירים, אוף וויט, שמנת,תכלת פסטלי בהיר, ירוק חקי בהיר ואפור בהיר. כאשר יש שילוב של צבעים עזים יותר במגירות ובידיות. במידה ומוסיפים ציורים ניתן לבצע על חלקים שניתן להחליפם, או להופכם לצד בלתי נראה ועל ידי כך לשנות את המראה לבוגר יותר עם גדילת הילד.

פירזול: ככל שהיצרן בעל ציוד מתקדם יותר הוא עושה שימוש במחברים ופירזול מודרניים יותר ומאפשר לצרכן לקבל רהיט מודולרי, מדויק יותר ואף חזק יותר. הבדל זה ניכר בין מוצרי היצרנים הקטנים ליצרנים הגדולים והמצוידים יותר. מודעות הצרכנים גדלה במיוחד כשצריך להחליף חלק שנפגם או לפרק ולהרכיב מחדש את הרהיט. גם השירות של היצרן תהיה תלויה במודולריות של הרהיט ובקלות החלפת החלק הפגום. ריהוט מודולרי מאשר בקלות חידוש או החלפה של חלקים ברהיט.

מחירים: כל מוצרי העץ מתייקרים לאחרונה לאחר שנים של יציבות יחסית, בשל מחסור בחומרי גלם. ההערכה שמגמה זו תמשך מספר חודשים והמחירים לצרכן יעלו בכ- 10% נוספים בחודשים הקרובים.

הכותב: רונן יצחקי MSc , נגר מעצב ומנכ"ל "גלמר עיצוב"