סל קניות:   0 פריטים
טלפון להזמנות: 050-635-1000

טיפים לרכישת מיטת עץ מלא


טיפים לרכישת מיטת עץ מלא

ארבעה גורמים עיקרים עומדים לפנינו כשאנו באים לרכוש מיטה:

1. תקציב

2. עיצוב

3. פונקציונליות

4. התאמה

ישראל היא מעצמה בעיצוב בתחום חדרי ילדים. המגוון של הצבעים, החומרים, הדגמים והסגנונות הוא העשיר בעולם. עיקר הבחירה נובע משקולי תקציב ועיצוב.

אבל האם באמת המיטה שבחרנו היא הכי מתאימה לנו? השאלות הבאות יעזרו לכם לבדוק אם עוד גורמים חשובים לכם שאם הייתם שמים אליהם לב אולי הייתם בוחרים אחרת?

מתוך השפע הזה צריך לבחון אם העיצוב אינו פוגע בבטיחות כמו פינות חדות, גובה שינה גבוה מידי, או מבנה שאינו יציב של המיטה ושל מעקה הבטיחות. העיצוב יוצר רווחים בין המיטה לקירות ובין ראשי המיטה למזרן ועוד פרטים רבים אחרים.

מיקום המיטה:

1. רצוי שמיקום המיטה יהיה כאשר ראש המיטה יהיה באלכסון לדלת. כך יש שליטה לילד/ה לרעשים בבית הבאים דרך הדלת, דבר המשפר את תחושת השקט של הילד/ה. כמו כן כאשר הדלת פתוחה קצת ניתן עדיין להציץ לחדר ולראות את הילד/ה בלי להיכנס לחדר.

2. כדאי לדאוג המיטה ממוקמת לאורך קיר שיאפשר עוד 1.2 מ' עד לקיר הנגדי (מידת אורך מיטות נוער סטנדרטיות, מזרן 1.9 מ', היא 1.95-2.06 מ') כלומר לאורך קיר במידה 3.15-3.26 מ' לפחות בהתאם למיטה. מידה קטנה יותר תיצור שטח "מת" שקשה לרהטו ביעילות ואילו מידה שווה או גדולה יותר יאפשרו לשים על הקיר הנגדי לראש המיטה ארון שדלתו פתוחה או שולחן עם מרחב לכיסא.

התאמה:

1.רוחבו של מזרן סטנדרטי הוא 80 ס"מ, לפני שאתם מבקשים להזמין מיטה עם מזרן רחב יותר שימו לב כי ישראלים מעדיפים שישנו 2 ילדים באותו חדר, אפילו אם יש חדרים נוספים "ריקים" בבית. מיטה מעל רוחב 80 תהווה מכשול לסידור 2 מיטות באותו חדר, וגם אם יש סידור שמאפשר 2 מיטות רחבות, לא ישאר מספיק מרחב משחק בחדר, והתחושה תהיה שהחדר עמוס מידי.

2. אם החדר קטן כדאי לבחור צד רגליים בגובה המזרן של המיטה. כאשר צד הרגליים בולט מעל המזרן, המבט "נתקע" על צד הרגליים ונותן תחושה שהחדר קטן עוד יותר. תמונה לצד ראש המיטה תאריך את המבט ותיתן תחושה של חדר גדול יותר. 3. במקרה של 2 מיטות באותו חדר, סידור 2 המיטות על קירות סמוכים תאפשר ישיבה של ההורה עם 2 ילדים יחד, במקרה זה מבנה במה של המיטות או לפחות צד רגליים בגובה מזרן. ארגז מצעים מאחורי אחת המיטות ישפר את נוחות השינה כאשר יצור דירוג בין המיטות.

מפרט המיטה:

צבע- קיימים 4 סוגי צבעים עיקריים:

1. צבע ביץ (צריבה) בעל חלקיקים קטנים ביותר הנכנסים לנקבוביות של העץ. בעץ יש יותר נקבוביות כאשר העץ רך יותר. החיסרון של הבייץ הוא שבצבעים פסטלים (על בסיס לבן) יש הרבה טיטניום אוקסיד שמצהיב במגע עם השרף של האורן. בצבעים לא פסטלים ובמיוחד בגוונים כהים הצבע מצוין.

2. צבע ווש. מכיל חלקיקים בינוניים , מתאים מאוד לצביעת עץ אורן שהוא בעל נקבוביות גדולות ולכן מדגיש את מרקם העץ. צבע ווש איכותי מכיל מעט טיטניום אוקסיד ולכן שומר על הגוון מצויין, חסרונו המחיר כ פי 5 מבייץ.

3. צבע סופרקריל לקירות. רוב היצרנים משתמשים בצבע זה, הוא הזול ביותר ונותן מרקם חצי אטום בשל החלקיקים הגדולים שבו שאינם נכנסים לרוב הנקבוביות, חסרונו מצהיב מאוד בגלל שהוא מכיל הרבה מאוד טיטניום אוקסיד בצבעים פסטלים, המראה ההתחלתי יפה מאוד ועם הזמן המרקם הופך למכוער, במיוחד על אורן כאשר העיניים הופכות לגוון חלודה ומכערות את הרהיט.

4. צבע פוליאוריטני אטום (שלייף לאק), צבע אטום אשר מסתיר את מרקם העץ מצויין בישום על MDF או על לביד ליבנה, אך רע מאוד בישום על עץ אורן (מצהיב מאוד מאותן סיבות).

5. גם ללקות חשיבות מאחר וחשיפת העץ עצמו לקרינת UV הנמצאת באור השמש ובנורות נאון (פלורוסנטים), מקהה את העץ ומצהיבה את הצבע, לכן לקה המכילה פילטר UV יקרה בהרבה מלקה רגילה אך שומרת על מראה הצבע לאורך זמן.

מיטה ראשית (מיטה עליונה):

1. קיימים שלושה מחברים בשימוש, החלש מהשלושה הוא מחבר זווית מתכת פנימי. מחבר זה מתרופף כאשר גוררים הרבה את המיטה (לניקיון…). ברגי צרגה חיצוניים פחות יפים אך חזקים חסרונם הוא בתשומת הלב הנדרשת בפירוק והרכבה לא לפגוע בשיני הבורג. מחבר השלישי הוא המקסי פיקס, מחבר פנימי הנועל בחצי סיבוב את חלקי המיטה, הוא החזק והאיכותי בין השלושה.

2. נפוצות 3 סוגי קורות הרוחב של מיטות לילדים הנושאים את תשתית המזרן: מעץ אורן מיחידת עץ אחת, מעץ אורן המורכב מ 3-4 פסי עץ אורן מודבקים ליחידה אחת עם כיוון טבעות שנה הפוך בין הפסים, או קורות לביד ליבנה. האפשרות הראשונה פחות עמידה ועשויה להתפתל או לקבל בטן כאשר ציפוי הלקה נשרט ויש שינויי לחות בעץ, שני האפשרויות האחרונות מצוינות. גם רוחב הקורות משתנה ממיטה למיטה אך לשם היציבות כדאי שרוחבם יהיה בין 12-14 ס"מ

3. מעקה הנפילה צריך להיות במידה של 1.2-1.3 מ' כדי לחסום אבל גם לאפשר ירידה בטוחה מהמיטה לצד המעקה, מעקה ארוך יותר יכול להיות מסוכן יותר כי הילד יכול לנסות לרדת מעל המעקה.

מיטה נשלפת:

1. רצוי שמבנה המיטה הנשלפת יהיה סגור לאבק, כאשר את הגלגלים מקבעים על לייסט פנימי סמוי ואז יש רווח של ממספר מילימטרים בין מבנה המיטה לרצפה, ולא כ 3 ס"מ כאשר הגלגלים על מסגרת המיטה. תא מגירות סגור לחלוטין בחלקו האחורי ימנע מלכודת אבק.

2. שלבים (סלאטים) כמצע למזרן עדיפים מאחר והם מאפשרים למזרן לנשום ולסלק לחות שנצברת במזרן בזמן השינה בשל חום הגוף. מזרן לא מאוורר יגדל חיים: מיקרו אורגניזמים שחלקם מחוללי אלרגיה, סימפטומים ילד שמתחיל להיות מנוזל ומתעטש או מתגרד כשהוא הולך לישון.

3. עובי מזרן למיטה הנשלפת צריך להיות8 ס"מ לשינה קבועה, אך יכול להיות בעובי 5 ס"מ כאשר השינה היא מידי פעם.

מבנה המגירות:

1. ניתן ליצר מגירות ענקיות עם מסילות טלסקופיות ארוכות ואיכותיות, יצרנים רבים מיצרים מגירות קטנות מטעמי חיסכון, עם מסילות סיניות שאינם מתאימות לכובד המגירות. לכן תמיד כדאי לבחון את תנועת המגירה וגודלה.

2. תחתית המגירה חייבת להיות קשיחה, כדי שלא תקבל "בטן" עם הזמן או לא תוכל לשאת משקל מתאים לצעצועים, ואז תתחכך בתחתית המיטה. לחיצה במרכז המגירה מראה אם תחתית המגירה מתאימה.

3. חשוב מאוד שיהיה ציפוי לקה בתוך פנים המגירה, אחרת פנים המגירה יספוג כל לכלוך ושומן אצבעות וישחיר. חזית המגירה חייבת להיות צבועה באופן זהה גם בצד הפנימי כדי שלא תתעגל עם הזמן.

4. עדיף לרכוש מגירות עם מסילות שקטות, עליהן יש גלגל גומי על גלגל האוקולון (לא פלסטיק) של המסילה. כך ככל שהמגירה נושאת יותר משקל הגומי נמעך ונותן תנועה שקטה וחלקה יותר.